TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, aluminium, design Ivar Johnsson, Näfveqvarns Bruk AB, 2000-tal.

"Faun urnan", svartlackerad med reliefdekor av Venus som stiger ur havet. Svängda hänklar. Diam 31 H 36 (ink hänklar). Märkta 180413-2163 på hänkel.

Obetydligt slitage. Oljade.

Lähtöhinta
4 000 SEK