BÖCKER, M. W. & F. von Wright, "Svenska Fåglar", 3 band. Stockholm 1927-1929. Nr 1132.
Skinnband m guldprägling. Numrerad upplaga till förmån för Verner v Heidenstams fond till skydd för Sveriges djurvärld, Nr 1132. Originalkartonger i papp.
Del 1 m slitage o blekt. I övrigt ej genomgångna.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?