GEORG STOOPENDAAL, tillskriven, olja på pannå, osign.
Parklandskap. Påskrift upptill "Att denna tavla är målad och skänkt av Georg Stoopendahl till Advokat Bo Westman intygas av M Bjursten". Samt påskrift à tergo: Att denna tavla är målad och skänkt av Georg Stoopendahl till Advokat Bo Westman med hjärtligt tack för vänlig hjälp intygas M Bjursten". 45 x 32.
Någon obetydlig repa.