NISSE LINDWALL, olja på duk, sign och dat 1937.
Interiör från funkiscaféet Norma. 50,5 x 66 cm.
Slitage. Smärre färgbortfall. Smärre slitage.
Enligt uppgift låg Norma Kafé vid Hörnet av Kungsgatan 40 och Sveavägen 21, Stockholm.