Skål med lock på fat, rosa glasyr med drakmotiv. H 10. Fat / lock med dekor i form av körsbärsblom, diam 12,5. Skålar, 2st, dekor i famille rose resp järnoxidsdekor. Diam 9 resp 7.
Slitage, nagg.