Ring med 5 vita stenar stämplad Albin Konrad Grönvall, Malmö 1947, Boliden. St 19,5/61.
Ring med två vita stenar, stämplad Guldvaru AB, G Dahlgren & Co. St 17/53.
Bruksslitage. Skenan på ring med två vita stenar något skev.