SENAPSKANNA, silver. Empire, Danmark. Vikt ca 100 gr.

Stplr Friedrich Ekström, Köpenhamn (verksam 1790-1819), tvillingarnas tecken (22,5-21.6), mkt otydlig stadsstämpel.
Guardein Frederik Fabritius. Kaskform med gravyr av medaljong och guirlander, invändigt förgylld. Monogram daterat 1806. H 12.

Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 500 SEK