Glasyr i koboltblått med vitmålad och förgylld dekor av putto. Fot av mässing. Stämplar S 83 Decoré a Sèvres. H 37.
TEXTTILLÄGG: Med texten "Dies". Signerad Gcb. R.
Någon repa.