Etui, C.G. Hallberg Stockholm 1917. Ljusstakar, ett par, fylld fot. Cigarettetui, invändig förgylld. 3 servettringar. Salt och peppar börs. Snäckskalsdosa. Sminkdosa. Pillerburk. Borste, samt silverskaft till hårborste och borste. 2 fingerborg. Cigarettmunstycke. Ask, med väggar av trä.
Slitage. Smärre skador. Repor.