RINGAR, 3 st, 18K guld, bl a Johan Axel Öberg, Hudiksvall 1903.Vikt ca 9,4 g.
Ring st 19/60, 18k guld samt troligen citrin. Ring str 17,25/54, 18k guld liten rubin samt två små pärlor, Johan Axel Öberg, Hudiksvall 1903. Ring str 15,75/49, 18k guld, otydliga stämplar, 1922.
Bucklor. Slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?