Tesil med genombruten dekor L 13, konfektskål med genombruten dekor i form av blomstergirlander och insats i blått glas H 17, mindre skål med genombruten dekor i form av girlander L 11,5, såsslev med dekor av fågel L ca 17, burk i klarglas med lock av silver H 4,5, sockertång i form av klor L 10.
Slitage, repor, bucklor, skål med skador och sprickor.