Bricka, plåt, konturerad kant, blomsterdekor med bronserad bård mot svart botten, l 67,5 b 53,5, märkt "Made in Russia", ställ i metall, svartlackerat och bronserat, krönande kotteknoppar, vikbart, h 48.
Slitage. Repor. Krackelyr.