ÄGG, silver och emalj, Collection Fabergé Victor Mayer 1990.
Blå emalj, enligt intyg 7 små rubiner infattade, detaljer av förgyllt silver 18K. Certifikat medföljer. H ca 7. Ställ medföljer
Repor, inre förgyllning med slitage.