MAGNUS THULSTRUP BAGGE, olja på duk, sign.
Landskap. 29 x 40.
Sedvanligt slitage, fläckar, krackelyrer.
Enl. lapp på baksidan " Gåva till Viktor Rydberg ( av konstnären?). Tavlan skänktes av hans maka Susen E. Hasselblad till Lie Wistrand".