Bord fanerat med jakaranda med mörkbetsade träben, diam 110, h 72, brickmärkt. En iläggsskiva á 60. Stolar i mörkbetsat trä med klädd sits.
Bruksslitage, repor och stötmärken. En av stolarnas överliggare lös. Bordsskiva blekt. Mindre skador.