Ankargång, ljus urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, plexiglas, diam 4,9g. Klockkedja, double, ankarlänk, l 35,5, medföljer.
Ej funktionstestad. Slitage. Smärre bucklor. Monomgramgrayvr. Urtavla med ytsmuts. Klockkedja med slitage.