För ett ljus i kupan.Kupa i frostat glas med målad dekor, Fyra ljusarmar, gulmetall, avslutande knopp.
Bruksslitage. Lagad med klämmor. Sprickor. Lagning på ljusarm. Senare kedja. Kompletterad. Lös ljusmanschett medföljer.