MATTA. Formgiven av Beverloo Corneille, "Femme á la fleur", sign. och numr a tergo IX/XXXV. ca 207x207.
Figurscen med kvinna, fåglar och blommor. Blå och grön botten. Handtuftad 100% ull.
Bruksslitage, något blekt. Stadkanter med punktvis slitage. Enstaka fläckar.
Hand-tufted 100% New Wool. Signed and numbered on label affixed to the back.