SPEGELLAMPETT, rokoko, 1700-talets mitt/andra hälft.

Bronserad. Rak form, krön med inslag av rocailledekor. H 50, b 37.

Slitage, repor, smärre dekorbortfall, renoverad med bla senare bronsering och glas. Ljusarm saknas.

Lähtöhinta
3 000 SEK