Skrin med inläggningar i form av scener med rökande par, lock, två uppfällbara lådor med fack, benställning i svärtat trä med metallinläggningar. L 37 b 29 h 70.
Slitage. Mindre fanerskador, avslag, fläckar. Lås med skada. Nyckel saknas.