Kaffekoppar med fat, 6 st, ett extra fat medföljer. Dekor i rött, svart och guld. Lidköping Forseth. Servisen formgiven av Einar Forseth. Kaffekoppar med fat, 4 st, 2 extra fat medföljer. Dekor av rosa rosor samt guldbård. Johnson Bros. Kaffekoppar med fat, 9 st, ett extra fat medföljer. Bård av blomsterslingor i guld mot grå grund. Bavaria Tirschenreuth. Skål med polykrom dekor av blomsterfång. Konturerad kant med förgylld bård. Rosenthal Chippendale. Diam 21.
Krackelering. Slitage. Enstaka sprickor och nagg. Lagning.