ROBERT MAPPLETHORPE, pressfotografi, silver gelatin på s.k. RC-papper, 1987.
"Thomas". Bladstrl. 25x20. Oramad.
Smärre slitage, enstaka rispor och repor. En kant något stötskadad.
Pressfoto for utställningen "Motion and Document-Sequence and Time: Eadweard Muybridge and Contemporary American Photography".