Teak. Två sektioner med dörrpar i nederdel samt ovanliggande hyllplan. Mellandel med två lådor samt hängade skåp med glashyllor och skjutdörrar i glas. L 80 + 82 + 90, b 41, h 174.
Bruksslitage, fläckar, repor.