JASPERWARE, 13 delar, Wedgwood, England. 1900-talets andra hälft.
Biskviporslin med vit dekor mot ljusblå botten. 3 vaser, 2 askar med lock, 3+2 mindre fat, 1 jultallrik 1991, 2 askfat text och emblem City of London. H 3,5-12,5, diam 11-18,5
Mindre slitage.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?