AUGUST STRINDBERG, brevhälsning samt brevkort, egenhändigt författade, 1889 samt 1910.
Brev skrivet till Herr Pastor Wandau undertecknat den 24 Februari, 1889, samt brev med hälsning daterad 1 sept 1910. Brevkort 9x11, brev 21x14.
Smärre slitage. Gulnade. Enstaka rispor och små intryckningar i hörn och långsidor.