ASKFAT, porslin, 3 st. bland annat Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Askfat med en salamander, Rörstrand, L 16, B 8,5. H 9.
Askfat med en liten mus, rund form. Royal Copenhagen, Diam 13, h 5,5.
Askfat med en isbjörn, oval form, L 18, b 13, h 11,5. Otydlig märkning.
Bruksslitage. Smuts.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?