Vitmålat, kromade ben. Två skjutdörrar med bakomliggande låd- samt hyllinredning. Etikettmärkt. L 158, b 46, h 71.
Bruksslitage, repor, färgbortfall, fläckar samt spricka i ena handtaget. Påbättrad bemålning. Benen sitter uppochner.