Gråmålat. Profilerad skiva med sarg. Två lådor i fronten sant ett par skåpdörrar med bakomliggande hyllplan. Beslag i mässing.L 114, B 41, H 119.
Bruksslitage. Märken och repor. Maskstunget. Byta delar. Senare bemålning.