Fanerat med mahogny. Spröjsad och glasad överdel med bakomliggande hyllor. Skuren dekor. Beslag av läder. Underdel med 2 dörrar med bakomliggande hyllplan. L 110. B 52. H 225. Nyckel finns.
Smärre fanerskador. Sprickor. Renoverat. Repor.