21 mattallrikar, 17 förrättstallrikar, 8 assietter, 9 djupa tallrikar, 6 djupa desserttallrikar, 7 ovala uppläggningsfat, 3 uppläggningsfat på fot, ett underlägg samt 1 fiskfat, L 56.
Krackelyr och nagg. Ett par delar med sprickor. Vissa delar missfärgade. Ett ovalt uppläggningsfat med lagning.