SKRIVBORD, Karl Johansstil, tidigt 1900-tal.

Fanerat med palisander och mahogny. Pärlemoinläggningar. Dekor av svärtade kolonner. Dubbelsidigt. Filtklädd skiva. Beslag av mässing. L 160, B 87, H 72. Nyckel finns.

Fanerskador. Slagmärken. 2 senare beslag. Repor. Vattenfläckar.

Lähtöhinta
3 000 SEK