Olika graverade dekorer med kvinnor, figurscener och monogram. 13 vinglas, 11 ölglas, 14 champagneglas, 13 selterglas, 13 snapsglas, 2 karaffer. 5 udda glas medföljer.
Slitage. Enstaka delar med nagg.