MATSALSGRUPP, 14 delar, 1900-talets andra del.

Mahogny. Ovalt bord med 4 iläggsskivor. Raka kannelerade ben. Något avsmalnande nedtill. 10 st stolar med genombruten ryggbricka. Raka kannelerade ben. Bakben något svängda. Klädsel i skinn. Två karmstolar. L 140 (32X2) (47X2) , B 110 (110X4), H 76.

Sidebord med fyra lådor i fronten. 3 skåp i fronten vara av ett i mitten. Något svängd i fronten. Raka kannelerade ben. L 233, B 55, H 90. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Slitage på klädseln. Några av skåpen och lådorna svår öppnade.

Lähtöhinta
12 000 SEK