Besticken bär adliga ätten Reuterskiölds vapensköld samt stämplade Gimo.
13 dessertgafflar.
12 dessertskedar.
10 dessertknivar + ett skaft, utan Gimostämpel. Gustav Möllenborg, Stockholm,1908.
14 matskedar.
9 matgafflar
Bruksslitage. En matgaffel trasig.
Gimo herrgård.