Överdel med svängt krön. Två skåpluckor med bakomliggande hyllplan var av en är en skedhylla.
Underdel med snedställda hörn. Skåp, bakomliggande hylla. L 112, B ca 52, H 206.
Bruksslitage. Smärre märken och repor. Ev. senare lås. Avlutad.