Str 17,25/51, rund briljantslipad safir, ca 0,5 ct, samt flera små briljantslipade diamanter i olika storlekar, stämplad "A.A.". Str 16,5/52, ovalformad citrin med två små briljantslipade diamanter, 18 k vitguld, saknar stämplar. Str 15,5/49, 3 smaragder tot ca 0,3 ct samt små briljantslipade diamanter, 18 k guld, svensk, saknar ort-, år- samt mästarstämpel.
Bruksslitage.