Teak. 8 stolar med grön textilklädsel. Rektangulärt bord med 2 iläggsskivor à 59. Bordets mått l 170, b 80, h 72. Brännmärkta samt etikettmärkta "JCA Jensen Indh. Knud Andersen Aarhus Danmark", "Furnituremakers Danish Control".
Ställvis slitage. Fläckar. Repor. Smärre stötskada.