Kellot
278291

VÄGGPENDYL, gustaviansk, Lorents Adamson Wester (urmakare i Stockholm 1780-95).

Skuret och förgyllt trä. 105 x 62. Nyckel finns.

Senare förgyllning. Bruksslitage. Mindre avslag. Lagningar. Ej funktionstestad. Dekorelement saknas.

Lähtöhinta
8 000 SEK