SKEDAR, 9 st, silver, 1700/1800-tal, vikt 550g.

Sked, Eric Nordin, Sundsvall, 1861.
Sked, Ingemar Höglund (1814-1938), Härnösand.
Sked, Eric Södeholm, 1842, Härnösand.
2 skedar, Nils Lindberg, 1821, Luleå.
Sked, Adolf Zethelius, Stockholm, 1804.
Sked, J. Henrik Frodell, Stockholm, 1796.
Sked, Johan Fredrik Wildt, Stockholm, 1799.
Sked, otydliga stämplar.

Bruksslitage, monogramgravyr, bucklor.

Lähtöhinta
2 500 SEK