KOMMENDÖRSTECKEN FÖR BRITTISKA IMPERIEORDEN, Garrard & Co, utdelad 1914-16.

Korsformad med emalj i blått och rött, violett band. H 8. Originaletui liksom intyg från Christie´s medföljer tillsammans med fotoavdrag och vykort med Georg Robeys egenhändiga autograf.

Slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Skådespelaren Sir George Robey (1869-1954)

Lähtöhinta
1 500 SEK