Vitmålad. Rygg med spjälor, snedställda rundade ben. L 105, B 88, H 194.
Spricka. Slitage. Repor. Färgbortfall.
Skyltexemplar tillverkat av Edsbyverken. Har enligt uppift stått på Edsbyverkens VD's kontor.