11 äggkoppar.
Tillbringare.
Såsskål.
Såssnipa.
Sockerskål.
12 kaffekoppar med fat.
Skål med lock.
24 assietter.
Uppläggningsfat.
4 djupa uppläggningsfat i olika storlekar.
12 soppskålar med fat.
Tekanna.
23 djupa tallrikar.
24 tallrikar.
22 förrättstallrikar.
Bruksslitage. Nagg.