Sockerruska, cylindrisk med dekor av bl a figurscener. Fylld fot. Birmingham, 1894. H 16. Bägare med graverad blomsterdekor. Invändigt förgylld. London 1834. H 8,5. Kalk med hänklel, dekor i form av landskapsscener med figurer. London 1838. H 12.
Slitge. Bucklor.