18 gafflar ( l 20,5 vikt 1019g ), 18 knivar (l 22,5 vikt 1634g ) samt 18 skedar (l 21 vikt 890g ). Knivarna med otydliga och inga stämplar, metallblad.
Slitage. Bucklor. Monogram.