2 mattallrikar, 6 förrättstallrikar, 8 dessertskålar, 7 serveringsskålar, 3 uppläggningsfat, 2 skålar med trälock, 3 marmeladburkar utan lock, 2 smöraskar, 3 tékoppar med fat, 2 kaffekoppar med fat, mjölkkanna, karaff samt gräddkanna.
Bruksslitage. Enstaka nagg. 4 delar med blekt dekor.