MODELL AV SVINSTIA, keramik. Kina. Sannolikt Han dynastin (206 f.Kr. -220 e. Kr.)

Grön glasyr. Två oglaserade grisar. L 18, h 9. Grisarnas höjd H 4.

Skador, nagg och slitage.

Lähtöhinta
3 000 SEK