ANDERS ZORN, etsning, sign.
"Paul Troubetzkoy". Utförd 1909. Text i plåten: "Prince Troubetzkoy modellerande mitt porträtt på en half timme 18 aug. 1908 I Stockholm. Efter en teckning etsadt 1909 Zorn". Plåtstrl 24,6 x 17,8.
Ej examinerad ur ram.
Lidbeck, Zorn Gallery ZG 219.