Kellot
275108

BORDSPENDYL, Louis XVI, Frankrike, omkring år 1800.

Urtavlan märkt Gavelle L'aine, Paris. Albaster och mässing, urhus uppburet av kolonner. Trådupphängt. H 41. Pendel finns. Nyckel finns.

Nagg, slitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
8 000 SEK