Kellot
272815

HERRFICKUR, savonett, 18k guld, IWC, International Watch Co, Schaffhausen. 1900-talets början,

Ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, liten sekundvisare, plexiglas, diam 5,1. Boett märkt. Klockkedja, double, l 26, medföljer. Originaletui medföljer. Klockställ, putti på rund fot, nysilver, GAB, Stockholm, medföljer, H 16.

Bruksslitage. Gravyr. Ej funktionstestad. Slitage på klockkedja och klockställ.

Lähtöhinta
7 000 SEK