Båda med ankargång. Vita urtavlor med arabiska resp romerska siffror. Longines, refnr 2284574. Båda diam ca 5,1.
Slitage. Bucklor. Ej funktionstestade. Glashütte med skadad uppdragning. Repiga glas.